Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Günümüzde sicili bozuk olana kredi pek verilmiyor. Çünkü banka kendini bu anlamda riske atmak istemez. Bildiğiniz üzere bankadan kredi alanların hepsinin borçlarını günü gününe ödediği söylenemez. İşte bu gününde ödenmeyen borçlar kişinin siciline işleyerek ileride banka ile yapacağı alışverişleri etkiliyor.

Belki şuanda sizde aynı durumdasınız ve sicili bozuk olana kredi veriliyor mu diye merak ediyorsunuz. Ancak,öncelikle sizlere sicilin bozuk olması ile kara listede olmanın ayırt edilmesi hakkında bilgi vermek istiyoruz. Sicilin bozulması durumu kredi ödemelerinin geç yapılması ile ortaya çıkmaktadır. Kara liste ise,borcun 90 gün içinde ödenmemesi ve banka avukatları tarafından işlem başlatılması durumudur. Kara listeye alınan bir kişinin zaten bankadan kredi alması mümkün değildir.

Peki,sicili bozuk olana kredi verilir mi? Eğer kara listede değilseniz ve sadece siciliniz bozuksa bankalardan kredi alma şansınız oldukça yüksektir. Eğer böyle bir durumdaysanız çalıştığınız bankadan borç kapatma kredisi alarak borcunuzu kapatabilirsiniz. Malumunuz bankalar müşterilerinin borçlarını kapatıp sadece tek bir bankaya borçlanmalarını sağlıyorlar.

Mesela,bir tüketici kredi başvurusu yaptığı zaman banka kişinin geçmişini inceler. Geçmişte yaptığı ödemelerin düzenli olup olmadığı, sicilinin temiz olup olmadığı araştırılır ve eğer sonuç olumlu olursa kişiye kredi verilir. Aksi olduğu zaman ise, kişi ye kesinlikle kredi çıkmaz. Bu yüzden kredi sicili bozuk olan bir kişinin bankalardan kredi alması biraz uğraştırabilir. Bunun için ise, Kredi Kayıt Bürosu’na dilekçe yazmanız gerekiyor. Yazdığınız dilekçe sonucunda size verilen dokümanda ne zaman,hangi bankadan ve hangi tarihte kredi aldığınızdan, dosyanın ne zaman açılıp ne zaman kapandığına kadar bütün bilgiler yer alıyor.

Son olarak dosyanız kapandıktan sonra 3 yıl içinde herhangi bir bankadan kredi çekmeniz de oldukça zor olacaktır. En iyisi kara listeye düşmeden, sicilinizi bozmadan acil kredi başvurusu yapınız.

0 comments on “Sicili Bozuk Olanlara Kredi
 1. merve dedi ki:

  acil nakite ihtiyacım var yardımcı olur musunuz devlet memuruyum bankalardan alamıyorum sicilim bozuk

 2. erhan dedi ki:

  acil 20.000 tl ye ihtiyacim var.24 ay da aylik 1250 tl ye kadar odeyebilirim

 3. fatos dedi ki:

  Ssk yok 3 bin tlye ihtiyacim var bankaya avukatlik oldum senetle odeyebilirim 400 tl aylik lutfem biri duysin yardim etsin

 4. mehmet dedi ki:

  Acil 10000 tl lazim 1000 tl geri odemeli kredi kartlarini kapatmak icin istiyorum

 5. emine dedi ki:

  ben çocugumun saglık sorunlarından dolayı 2 bankadan olan kredi kartlarımı ödeme yapamadım bu üzden bende kredi cekmek istiyorum lütfen bu konuda banada acil bilgi verilirse cok memnun olurum saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir