Kredi Çekmek için Gerekli Evraklar

Para sıkıntısı çektiğimiz anlarda hemen bankalara koşarız. Bankaların verdiği krediler ile ihtiyaçlarımızı karşılayarak sıkıntılarımızdan kurtuluruz. Peki, kredi çekmek için gerekli evraklar nelerdir? Bankalar önüne gelen herkese kredi vermezler. Elbette onlarında bu krediyi vermek için bazı şartları olacak. İşte bu şartlardan dolayı çoğu kimse kredi alamaz.

Belki siz de şuan acil kredi almayı düşünüyorsunuz ancak hangi evraklar lazım bilmiyorsunuz. O zaman size bankaların tüketiciden istedikleri evrakları sunmak istiyoruz. Aslında bankaların kredi verirken istedikleri evraklar değişkenlik gösterebiliyor.

Yani, her banka aynı evrakları istemeyebilir. Ancak, genel itibari ile bankaların istediği evraklar arasında,nüfus cüzdanı,ehliyet veya pasaport,kişinin üzerine kayıtlı bir elektrik,su,telefon gibi bir fatura,gelir belgesi ve son 3 aylık döneme ait maaş bordrosu olmazsa olmaz evraklardandır. Eğer kişi emekli ise emekli maaşını aldığı mevduat hesabına ait hesap hareketleri veya maaşını gösteren bir yazı gerekmektedir.

Bankalar bu evrakları getiren her tüketiciye elbette kredi vermiyorlar.Peki neden? Eğer tüketici daha öncede kredi kullanmışsa veya kredi kartı varsa, ve bu kredinin veya kartın ödemelerini düzenli olarak yapmamışsa banka bu yüzden sorun çıkarabilir ve kredi vermeyebilir.Bütün evraklarım hazır,her koşula uyuyorum ama banka bana kredi vermedi diyen pek çok kişi görürüz.İşte bunun sebebi geçmişte zamanında yapılmayan ödemelerdir.Eğer bütün ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız ve evraklarınız tamsa kredi almanızda hiçbir sıkıntı olmayacaktır.

0 comments on “Kredi Çekmek için Gerekli Evraklar
  1. sevilay duymaz dedi ki:

    10000tl ihtiyacimiz var .evlilik icin bu hafta icine kadr vaktimiz vr yardim edinnlutfen ikimzde calisiyoruz odeme konusunda sknti olmaz ama gecmisten olan sigorta gnu yuzundn alamiyoz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir