Borçlarınızdan “DUA” İle Kurtulun

Borç ödeme duası ile siz de sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Günümüzde borcundan dolayı bunalımda olan sayısız kişi var. Bu kişiler çabalarına rağmen ödeyemedikleri borçlardan dolayı sıkıntıya düşüyorlar. Böyle bir durumda çalışmak yetmiyorsa dualara sığınmak en doğrusudur. Kazancınızı sağladıktan sonra Allah’a el açarak yapacağınız dualar sizi sıkıntılarınızdan kurtaracaktır. Bunun için pek çok dua mevcuttur. Eğer siz de Borç ödeme duası ile sıkıntılarınızdan kurtulmak, borçlarınızı ödemek istiyorsanız sizler için paylaşacağımız duaları okuyabilirsiniz. Size Peygamber Efendimizin(s.a.s) tavsiye ettiği bir duayı önermek istiyoruz. İşte borç ödeme duası:

“Allahümme facirel hemmi ve kaşifel kurbi mücibe deavatil muztrrinne rahmaneddünya vel-ahireti ve rahimehüma ente terhamüni rahmeten tuğnini biha ammen sivak”

Diğer bir dua ise,

“Allahümme inni eüzü bike minelhemmi vel hazeni ve euzu minelaczi vel keseli ve uzü bike minelcibni velbuhli ve euzü bike min ğalebeti’d-deyni ve kahrirricali”

Borç ödeme duası olarak en etkili dualardan biri de SALATI TEFRİCİYE DUASI’dır. Salatı Tefriciye Duasını 4444 defa okuduktan sonra duanızı ediniz. Şüphe yokki, Allah o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebep yaratacaktır.

“Allahümme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina Muhammedinizllezi tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukda bihil havaicu ve tünalü bihir-reğaibü ve hüsnül-havatimi ve yustaskal ğamamu bivechilil kerim ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lumin lek”

 

VAKIA süresi de zenginlerin suresi olduğu için her akşam bu süreyi okuyanların fakirlik görmeden yaşayacağı dolayısı ile borçları içinde kurtuluş olacağı umulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir