Hangi Bankalar Senetle Kredi Veriyor

Şahıslar ve işletmeler için senet karşılığı kredi veren bankalar bulunmaktadır. Hatta devlet bankalarında bile senetle kredi verenler vardır. Acil para ihtiyacı olanlar bilgilendirmelerimizi takip etmeliler.

Senetle Kredi Veren Banka var mı?

Hepimizin paraya ihtiyacı olduğu dönemler olabildiği gibi çevremizdeki kişilere ya da bazı finansal kuruluşlara borcumuz olabiliyor ve buna bağlı olarak acilen paraya ihtiyaç duyup çözüm arayışına girebiliyoruz. Maddi anlamda sıkıntılı olduğumuz bu anlarda kredi çekmek istiyoruz. Fakat bankaların bize kredi vermek istemediği ya da vermediği anlar olabilir. Asıl mesele, bankaların bize kredi vermediği durumlarda, nelere başvurmamız gerektiğini bilip bilmediğimizdir. İşte tam da bu durumlarda senetle kredi almayı düşünebilirsiniz. Senetle para alma işlemi hızlı bir işlem olması nedeniyle tercih edilebilmektedir. Senetle kredi almanın, içinde bulunduğunuz konumdan sizi kurtarabileceğine ve maddi sıkıntınızı çözmenize yardımcı olabileceğine inanabilirsiniz. Ama unutulmaması gereken bir şey var ki, o da senetle kredi aldığınız zaman borcu borçla kapatmış olduğunuz gerçeği. E tabii ki bu durum da ciddi sonuçlar doğurabilir. Yani yaptığınız tercihin bedelini çok ağır şartlarla ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Senet karşılığında kredi veren bankalar içerisinde ilk olarak işletmeler için kredi veren Ziraat Bankası vardır.Borçlu cari hesap kredisi olarak geçmekte olan bu kredi ile işletmeler-kobiler acil nakit ihtiyaçlarını senetle karşılayabilirler. Ziraat Bankasının senet karşılığı verdiği diğer bir kredi çeşidi ise spot kredidir.Peki spot kredi nedir? : Kredi ve faizi ve dosya masrafı gibi masraflar peşin olarak alınmaz anapara ile birlikte vade sonunda alınırlar..Spot kredisini alabileceğiniz diğer bir bankada Vakıfbanktır. Bu şekilde kredi almanın avantajı özellikle kısa vadeli kullanacaklar için faiz oranlarının çok düşük olmasıdır.Eğer kobi iseniz Finansbankın kobiler için olan kredilerini inceleyebilirsiniz.

Senet karşılığı kredi veren yerler arasında bankaların dışında şahıslar ve özel teşebbüsler ve kurumlar vardır. Örneğin faktoring firmaları.Senet karşılığı borç veren factoring firmalarını araştırarak acil kredi ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilirsiniz

20 comments on “Hangi Bankalar Senetle Kredi Veriyor
 1. fatos dedi ki:

  Senetle 10 bin tl lazim cok acil

 2. mehmet dedi ki:

  senetle 20000 tl ye ihtiyacım var cok acil

 3. bahattin yıldırım dedi ki:

  Acil 20.000 tl lazım

 4. sezai kartal dedi ki:

  Acil 20 bin tl ye ihtiyacım var kredi cekemiyorum sigortaliyim yardima ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

 5. oğuzhan dedi ki:

  senetle acill 1000 tl lazım.

 6. sueyla dedi ki:

  esnafım acil krediye ihtiyacım var.
  50.00 tl 2.000tl -100.000 tl ye ayda 4.000 tl verebilirim.
  her ay düzenli olarak ödeyeceğim. acil bana ulaşırmısınız?

 7. EMRE YALÇIN dedi ki:

  acill nakite ihtiyacım var borçlarım yüzünden başım dertte köklü bi firmada çalışıyorum geri ödemede sıkıntı yaşamam şimdiden teşekkürler

 8. ömer kanmaz dedi ki:

  acil 12.000 tl lazım düzenli ödenir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir