Cepten Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Teknoloji ve bankacılık sektörünün ortak çalışmaları ve hizmet sunumları bununla da sınırla olmayıp söz konusu olanaklar dahilinde uygulanacak olan bir başka sistem de cepten kredi notu öğrenme seçeneğidir. Yine pek çok farklı bankanın sunmakta olduğu bu olanaktan faydalanmak isteyen kişiler cepten kredi notu sorgulama nasıl yapılır diye merak etmektedir.

Bilindiği üzere bankalar ile yapacağımız pek çok farklı hizmette karşımıza çıkan ve en çok duyduğumuz tabirlerden biri olan kredi notu son derece önemli ve bilhassa kredi almak isteyen kişiler için hakkında bilgi alınması gereken bir konu olmaktadır. Çünkü söz konusu yerlerin hepsi hizmet talebi ile kendilerine gelen kişileri ilk olarak bu notları ile değerlendirmekte olup talep edilen seviyenin altında olanları ise direk olarak geri çevirmektedir.

Kimi bankalar da kendilerine özel bazı durumlar nedeni ile kredi notu vasat olan kişilere de hizmet vermekte ve bu durum pek çok kişi için umut olmaktadır. Ancak kredi talepleri her reddedilişinde söz konusu puanın düştüğünü bilmeyen ve puanının da hangi seviyelerde seyrettiğine dair fikir sahibi olmayan kişiler ne bahsi geçen bankaların sunmakta oldukları kredi olanağından faydalanabilmekte ne de söz konusu olan puan düşüşlerine bu konuda bilinçsiz tavırları nedeni ile engel olabilmektedir.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bu sebepten dolayı kendi finansal sicilimizi ve bankalar ile olan ilişkimizi düzeltmek adına bankaların sunmakta olduğu cepten kredi notu öğrenme sistemi son derece kullanışlı ve avantajlı bir uygulama olmaktadır. Bu sistem ekstra hiçbir işlem yapmaksızın yalnızca kısa mesaj ile  bilgi almamızı sağlamak ile beraber pek çok bankanın müşterilerinin kullanımını sunduğu ve oldukça fazla sayıda kişinin de rağbet ettiği bir uygulama olma özelliği taşımaktadır.  Bu sistem ile bizlere hizmet vermekte olan pek çok farklı yer bulunmak ile beraber genel çerçevede en çok tercih edilenleri şunlardır;

  1.  SMS ile Kredi Notu Öğrenme: Bu kapsamda adı geçem GSM operatörü ve Findeks ile yapılan çalışmadan faydalanarak kredi notumuzu öğrenmek mümkün olmak ile beraber, bunun için TC kimlik numaramızı, ve doğum yılımızı arasında bir boşluk bırakarak yazıp 1122 numarasına göndermemiz yeterli olacaktır.
  2.  SMS ile Kredi Notu Öğrenme: Yine bu firma da Findeks ile ortak bir çalışma yürüterek kullanıcılarına cepten kredi notu öğrenme imkanı sunmaktadır. Söz konusu işlemi yapmak için ise TC kimlik numaramızı, ve doğum yılımızı arasında bir boşluk bırakarak yazıp 1122 numarasına göndermemiz gerekmektedir.
  3.  SMS ile Kredi Notu Öğrenme: Bu firma aracılığı ile kredi notumuzu öğrenmek için ise TC kimlik numaramızı yazıp 1122’ye kısa mesaj atmak yeterli olmaktadır.
  4. Akbank Mobil Uygulaması ile Kredi Notu Öğrenme: Bu uygulama üzerinden başvuru ve nakit ihtiyaçlarım menüsünden risk raporu sekmesine tıklayarak direk söz konusu notumuzu öğrenme olanağı yakalayabiliriz.
  5. İş Bankası Mobil Uygulaması ile Kredi Notu Öğrenme: Bahsi geçen uygulamadan krediler bölümüne tıklayıp oradan da kredi risk raporu sekmesini açarak notumuzu öğrenmek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir