Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Günümüzde sicili bozuk olana kredi pek verilmiyor. Çünkü banka kendini bu anlamda riske atmak istemez. Bildiğiniz üzere bankadan kredi alanların hepsinin borçlarını günü gününe ödediği söylenemez. İşte bu gününde ödenmeyen borçlar kişinin siciline işleyerek ileride banka ile yapacağı alışverişleri etkiliyor.

Belki şuanda sizde aynı durumdasınız ve sicili bozuk olana kredi veriliyor mu diye merak ediyorsunuz. Ancak,öncelikle sizlere sicilin bozuk olması ile kara listede olmanın ayırt edilmesi hakkında bilgi vermek istiyoruz. Sicilin bozulması durumu kredi ödemelerinin geç yapılması ile ortaya çıkmaktadır. Kara liste ise,borcun 90 gün içinde ödenmemesi ve banka avukatları tarafından işlem başlatılması durumudur. Kara listeye alınan bir kişinin zaten bankadan kredi alması mümkün değildir.

Peki,sicili bozuk olana kredi verilir mi? Eğer kara listede değilseniz ve sadece siciliniz bozuksa bankalardan kredi alma şansınız oldukça yüksektir. Eğer böyle bir durumdaysanız çalıştığınız bankadan borç kapatma kredisi alarak borcunuzu kapatabilirsiniz. Malumunuz bankalar müşterilerinin borçlarını kapatıp sadece tek bir bankaya borçlanmalarını sağlıyorlar.

Mesela,bir tüketici kredi başvurusu yaptığı zaman banka kişinin geçmişini inceler. Geçmişte yaptığı ödemelerin düzenli olup olmadığı, sicilinin temiz olup olmadığı araştırılır ve eğer sonuç olumlu olursa kişiye kredi verilir. Aksi olduğu zaman ise, kişi ye kesinlikle kredi çıkmaz. Bu yüzden kredi sicili bozuk olan bir kişinin bankalardan kredi alması biraz uğraştırabilir. Bunun için ise, Kredi Kayıt Bürosu’na dilekçe yazmanız gerekiyor. Yazdığınız dilekçe sonucunda size verilen dokümanda ne zaman,hangi bankadan ve hangi tarihte kredi aldığınızdan, dosyanın ne zaman açılıp ne zaman kapandığına kadar bütün bilgiler yer alıyor.

Son olarak dosyanız kapandıktan sonra 3 yıl içinde herhangi bir bankadan kredi çekmeniz de oldukça zor olacaktır. En iyisi kara listeye düşmeden, sicilinizi bozmadan acil kredi başvurusu yapınız.

0 comments on “Sicili Bozuk Olanlara Kredi
 1. çiğdem dedi ki:

  bana acil 7.500 lira kredi lazım hiç bir bankadan sicil bozuk olduğu için kredi alamıyorum

 2. özgür dedi ki:

  acil 10bin tl ihtiyacım var

 3. enver dedi ki:

  acil 15000 tl kredi ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

 4. handan dedi ki:

  kredılerımı yapılandırmak ıcın acıl kredıye ıhtıyacım var yardımcı olabılırmısınız. mail adresıne msj attım ama sıze ulasamıyorum. donus yapmadınız.

 5. recep dedi ki:

  Merhaba,

  istanbulda ikamet etmekteyim. emekliyim. ptt den maaşımı almaktayım.
  maaşımda kesinti yoktur. ptt vasıtasıyla kredi başvurum oldu onaylanmadı.
  30-35,000 tl ye ihtiyacım var. 36 ay vade ile taksitlerim ne olur.
  ve şartlarınızı bildirir yada yazarsanız görüşelim

 6. Hüseyin dedi ki:

  Acil 20 bin liraya ihtiyacım var yardımcı olursanız

 7. emrullah dedi ki:

  merhaba arkadaşlar.arkadaslar ben ıstanbul alman konsolosluğunda çalışmaktayım.maasım da 2000tl,ve bu ay borçlarım hepsı ust uste geldı ve açıl nakıte sıkıştım bana sadece 3ooo tl lazım. ama gerçekten cok zor durumdayım ve bu para pazartesı benım elımde olmak zorunda.gercekten yardımlarınızı bekliyorum..maaş belgem çalıştığıma daır hersey var.sartlarını yuz yüze konuşuruz.lutffen benımle ıletısıme

 8. sinan dedi ki:

  hacize girmiş banka borcum var acil kapatmam gerekiyor 5000 tl aylık 600 ile 700tl geri ödemeli acil paraya ihtiyacım var zamanımda kalmadı şimdiden teşekkürler

 9. Yunus özyurt dedi ki:

  Enver iyi günler sicilim bozuk 30000tl ihtiyacım var borçlar mi katip sicilimi düzeltmek istiyorum

 10. Yasin dedi ki:

  Merhaba bana 10.000 lira lazım sicilim bozuk oldugundan hiç bankadan kredi cekemiyorum

 11. merve dedi ki:

  acil nakite ihtiyacım var yardımcı olur musunuz devlet memuruyum bankalardan alamıyorum sicilim bozuk

 12. erhan dedi ki:

  acil 20.000 tl ye ihtiyacim var.24 ay da aylik 1250 tl ye kadar odeyebilirim

 13. fatos dedi ki:

  Ssk yok 3 bin tlye ihtiyacim var bankaya avukatlik oldum senetle odeyebilirim 400 tl aylik lutfem biri duysin yardim etsin

 14. mehmet dedi ki:

  Acil 10000 tl lazim 1000 tl geri odemeli kredi kartlarini kapatmak icin istiyorum

 15. emine dedi ki:

  ben çocugumun saglık sorunlarından dolayı 2 bankadan olan kredi kartlarımı ödeme yapamadım bu üzden bende kredi cekmek istiyorum lütfen bu konuda banada acil bilgi verilirse cok memnun olurum saygılarımla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir