TC No ile Kredi Notu Öğrenme

Artık TC no ile kredi notu öğrenme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Daha önceleri sadece bankaların bildiği kredi notunu artık tüketicilerde öğrenebiliyor. Siz de kredi notunuzu TC numaranız ile öğrenebilirsiniz.

>> http://www.kredivar.net/tc-no-ile-kredi-notu-sorgulama.html

Bildiğiniz gibi kredi notu bankaların ürün hizmeti verirken baktıkları bir nottur. Tüketicinin kredi notu yüksekse banka hiç tereddüt etmeden o tüketiciye istediği hizmeti sunuyor. Ancak, tüketicinin kredi notu sorgulama ile gözüken puanınız düşükse banka o kişiye riskli gözü ile bakıyor ve o kişiye kesinlikle hizmet verilmiyor. Kredi notunu etkileyen sebeplerden bahsetmek gerekirse; tüketicinin ödemelerini düzenli olarak yapması, yaptığı kredi yada kredi kartı başvuruları gibi etkenler kredi notunu etkiliyor.

Kredi notu 1’den başlayıp 1900’a kadar olan bir nottur. 1 en riskli müşteri konumunda olup, 1900 ise risksiz müşteri konumundadır. Ancak, bir tüketicinin bankanın hizmetlerinden yararlanabilmesi için 1500 ve üzerinde kredi notunun olması yeterlidir. Eğer siz de kredi notunuzu merak ediyorsanız TC no ile kredi notu öğrenme işlemini Findex platformu üzerinden yapabilirsiniz. Findex sayfasına giderek öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt işleminden sonra sadece TC numaranız ile birkaç dakika içinde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir