Memura Kredi Veren İkrazat Firmaları

Memura kredi veren ikrazat firmaları gümüzde hala faaliyet gösteriyor. Bankaların dışında memura kredi vererek onların ihtiyaçlarını karşılayan ikrazat firmaları, son yıllarda çok fazla görünmeseler de bu işi yapanlar yine de var. Öncelikle sizlere ikrazat ne demek ondan bahsetmek istiyoruz. İkrazat firmaları herhangi bir şey karşılığında( senet, ipotek vs…) memura borç para veren anlamına gelmektedir. 1994 yılında yürülüğe giren ikrazatçılık ile ilgili yasa memurlar için önemli bir gelişme olmuştur. İkrazat firması olarak hizmet vermek isteyenlerin ise bu işi yasal olarak yapmaları yani bunun için Hazine Müsteşarlığı’ndan faaliyet belgesi almaları gerekiyor. İzin alarak ikrazat firması olarak faaliyet gösteren firmalar ise Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından denetleniyor.

Memura kredi veren ikrazat firmaları ise oldukça fazladır. Özellikle bu firmalara internet üzerinden çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Her ne kadar ikrazatçılıkla uğraşan firmaların sayısı azalsa da halen devam etmekte olan firmaları da bulabilirsiniz. Öyle ki; bankadan kredi alamayan memurların ilk adresi ikrazat firmaları oluyor. Ancak, onlardan borç para alabilmek için malınızı veya mülkünüzü ipotek etmeniz gerekiyor.Yani şöyle ki; ikrazatçılar teminat veya ipotek ile borç para veriyorlar. Üstelik ikrazat firmalarından alınan kredi, bankadan alınan krediden çok daha uygun faizli olduğundan memurun işine geliyor. Eğer siz de memura kredi veren ikrazat firmalarını arıyorsanız yorum kısmından ilanınızı vererek onlara ulaşabilirsiniz.

77 comments on “Memura Kredi Veren İkrazat Firmaları
  1. ersin dedi ki:

    Tüm kredi kartı ve kredi borçlarını bir yerde toplamak için 23000 TL’ye ihtiyaç var. Diğer kerdiyi ve kartlarda gecikme olduğu için banka kredi vermedi icra yok. kamuda çalışıyorum belgelenir maaş 4600TL.

  2. Hüseyin YAMAN dedi ki:

    Devlet Memuruyum 5 bin TL. gelirim var bankalardan sorun yaşıyorum 10 bin TL. acil kredi kullanmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir