Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve İcra Gelir mi?

Herkesin merak ettiği konulardan biri de kredi kartı borcu ödenmezse eve icra gelir mi sorusudur. Belki şuanda pek çok kişi bu soruya cevap arıyordur. Bildiğiniz gibi ülkemizde yaşanan ekonomik kriz sebebi ile hiç kimse ay sonunu getiremiyor. Bu yüzden nakit paranın yetmediği yerde kredi kartı devreye giriyor.

Malumunuz, ihtiyaçlar bir türlü bitmek bilmiyor. Bu da kredi kartı kullanımının artmasına sebep oluyor.

Hele ki; bilinçsizce kullanılan kredi kartları başa bela olmaktan kaçamıyor. Öyle ki; ülkemizde hizmet veren bankalar çoğu zaman tüketiciye sormadan kartların limitini yükselterek tüketicinin gözünü boyuyor. Bu da bitmek tükenmek bilmeyen ihtiyaçların önünü iyice açıyor. Ancak, limitin yükselmesi demek harcamaların çoğalması demektir. Harcamaların çoğalması ise ödenemez hale gelen kredi kartı borcu demektir. Eğer siz de içinden çıkılmaz bir durumdaysanız ve kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız evinize icra gelir mi? korkusunu yaşıyorsunuz demektir. Peki, gerçekten kredi kartı borcu ödenmezse eve icra gelir mi?

Kredi Kartı Borcu Ödenmese Haciz

Eğer kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız banka 90 gün sonra yasal takip başlatır. Banka avukatları sizinle irtibata geçer ve hem kara listeye alınırsınız hem de evinize icra gelebilir. Bu yüzden eğer kredi kartı borcunuz varsa bankaya giderek borcunuzu yapılandırmak istediğinizi belirtin. Bu şekidle davrandığınız zaman banka sizin borcunuzu ödeyeceğinizi anlar ve aksi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Ya da, eğer borcunuzun tamamını ödeyemiyorsanız her ay borcunuzun asgari ücretini ödeyerek icralık olmak gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir