Kredi Kartı Blokesi Nasıl Açılır?

Günlük hayatımızda kredi kartı kullanımı oldukça fazladır. Artık her evde mutlaka en az 1 kredi kartı bulunuyor. Öyle ki; nakit parası olmayanlar kredi kartından harcama yaparak ihtiyaçlarını gideriyorlar. Ancak, kredi kartının sağladığı yararlar dışında zararları da mevcut. Yanlış ve bilinçli bir kullanım yapılmadığı takdirde kötü sonuçlar doğurabiliyor. Eğer sizin de kredi kartı ile başınız dertte ise ve kredi kartı blokesi nasıl açılır diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Kredi kartı bloke olanlar yazımızı okumaya devam etsinler.

Kredi kartını kullandıktan sonra ödeme günü geldiğinde eğer ödemelerini yapmazsanız sıkıntı olacaktır. Hal böyle olunca eğer borç uzun zaman ödenmezse kart bloke olmaktadır. Bloke olan kartın açılması da elbette mümkün. Bankaların verdiği kredi kartları çoğu zaman kurtarıcı olsa da bazı zamanlarda yanlış kullanmaktan ötürü sıkıntı yaratabiliyor. Eğer kartınızın limitini doldurduysanız ve borcunu ödemediyseniz kartınız bloke olur.

Blokenin açılması için ise borcunuzun tamamını ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartına olan borcunuzu ödedikten sonra kartınız yeniden kullanıma açılacaktır. Ancak, her banka aynı değil. Bazı bankalar borç ödendikten hemen sonra kartı kullanıma açarken, bazı bankalar ise bu süre 2 güne dağılabilmektedir. Başka bir konudan da bahsetmek istiyoruz. Eğer kartınız çalındı veya kaybolduysa ve kartınızı kullanıma kapattırdıysanız bunun için yapmanız gereken ise yeni bir kredi kartı başvurusu yapmaktır. Kapatılan bir kredi kartının tekrar kullanıma açılması mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir