Kredi Almak için Şartlar

Ev alabilmek, otomobil alabilmek, sağlık, tatil, çocukların eğitim ihtiyaçları yada kendi eğitim ihtiyaçlarınız ve daha pek çok ihtiyacınız için kredi kullanmak isteyen kişiler bazı şartları sağlamadıkça kredi başvuruları red ile sonuçlanır. Kredi değerlendirme sürecinde bankaların kredi başvurusunda bulunan kişileri hangi açılardan değerlendirdikleri, kredi alabilmesi için kişilerin sağlaması gereken kredi almak için şartlar ve gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır:

Çalışmış olduğunuz şirkette en az 6 ay çalışıyor olmak şartı. Kredi başvurunuzu maaş aldığınız şubeden yapmak etkili olabilir.Başvuru sırasında devam eden bir kredi borcunuz varsa kredi başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu gecikmeyi kaldırsanız bile bankaların bunu incelemesi bir ayı bulacaktır. Bu nedenle ödemelerinizi düzenli yapmaya önem verin. Kredi kartını kapamak için kredi çekiyorsanız kredi kartlarınızın asgari ödeme tutarlarını ödemeye gayret gösterin.

 

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunuzun düşük olmaması için ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Kredi notunuz düşük çıkarsa acil kredi alamazsınız. Geçmişte idari ve yasal takip süreciniz olduysa ve kara listeye girdiyseniz 5 yıl boyunca kredi çekemezsiniz. Eğer toplam geliriniz toplam borcunuzdan fazlaysa kredi alamazsınız. Kredi almak için kredi notunuzu öğrenmek herhangi bir bankanın şubesine giderek bilgi alabilirsiniz.

0 comments on “Kredi Almak için Şartlar
  1. Tan dedi ki:

    hiçbir borcum yok, üzerime takip yok, bir çok kredi kartım mevcut ve hepsi açık. tek problem SGK ya sahip olmamam ve son 2 haftada acil olduğundan 13-14 defa kredi talebinde bulunmam (mış) ve bu denemeler üzerinden onay alamamamdan dolayı puanımın çok düştüğünü söylemeleri. onay alamadım, red de olmadı SGK dan dolayı lakin sürekli bankaya çağırıyorlar, gidince de “en az 6 ay sigorta lazım” diyorlar. dükkan kendi dükkanımız ve özel sigortam var. bu yüzden gerek duymamıştım. 20 ila 40 bin arasında kredi almam gerekiyor. her ay 1.500 TL ödemek benim için sorun olmaz çünkü zaten hali hazırda 3000 TL den az ödemiyorum kredi kartlarına ve kredilere. nasıl yardımcı olabilirsiniz ???

  2. mustafa dedi ki:

    erol arkadasım özel bir sirkette tornacı olarak calışmaktayı m daha önce bankadan dolayı sorunlarımız oldu kredi olamıyorum bana 20000 tl lazım 36 ayda ödemek sartıyla yardımcı olablirseniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir