Kefilsiz Masrafsız Acil Kredi Veren Bankalar

İhtiyacınız olan krediyi kefilsiz masrafsız veren bankalar mevcuttur. Nakit ihtiyaçlarımız için kredi kullanmak istediğimizde kimseyi kefil göstermek istemeyiz, günümüzde zaten kimse de kimseye kefil olmayı istemez. Bu durumda kefilsiz kredi veren bankaları araştırmak gerekir.

Ayrıca bankalar kredi tahsis ücreti altında dosya masrafı almaktadır. Bu da acil kredi kullanmak isteyenler için olumsuz bir durumdur. Kredi kullandırımı sırasında sigorta masrafları da külfet olarak görülür. Banka kredi tutarını garanti altına almak için kredi kullanan kişiyi sigortalamak ister, çünkü kişi vefat ettiğinde veya kaza, hastalık sonucu işsiz kalıp gelir kaybın uğradığında bu kredi tutarını sigorta şirketinden tahsis eder. Ancak bankalar arası rekabet sonucu bazı bankalar kişilere tamamen masrafsız, sigortasız, kefilsiz kredi verebilmektedir. Bunun için kişilerin kredibilitesinin yüksek olması gerekir. Banka da kendini riske atmak istemez. Verdiği kredinin taksitlerinin düzenli ödenmesini ister.

Bazı durumlarda banka kredi vermek için kişilerden teminat isteyebilir. Kişi evini, dükkanını veya aracını teminat göstererek kefilsiz masrafsız kredi alabilir. Kefilsiz masrafsız kredi veren bankaları internette bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir