Kredi Notu Hesaplama-Kredi Notu Sorgulama

Eski adı Kredi Kayıt Bürosu olan kurum yeni adı ile  olarak son zamanlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Belki şuan pek çok kişi kkb’nin ne olduğunu anlamış değil. KBB’nin yeni finansal hizmet platformudur. Peki, kredi notu hesaplama nasıl yapılır? Eğer kredi notunuzu hesaplamak istiyorsanız kredi hesaplama sistemi ile bunu bankaya gitmeden yapabilirsiniz. KKB platfomu sayesinde oturduğunuz yerden kredi notunuzu öğrenmeniz artık mümkün olacak.
TV ekranlarında sıkça duyduğumuz kredi notu, yeni uygulama ile vatandaşa kolaylık sağlıyor. Artık tüketici istediği zaman kredi notunu öğrenebilecek. Bu uygulama sayesinde acil kredi isteyen kişinin kredi notunda kötü bir durum olduğunda veya kredi taksiti geciktiğinde tüketiciyi uyaracak. Bu uygulamayı hem internetten, hem de akıllı telefonlardan kullanabilirsiniz.

Eğer sizin kredi notunuzu bir başkası görmek isteyecek olursa bu sizin izniniz olmadan asla mümkün olmayacak. Peki, Bankadan kredi veya kredi kartı alabilmek için  kredi notu kaç olmalıdır? Türkiye’de ortalam olarak kredi notu 1.400 civarındadır. Bu ortalamayı geçenler banka tarafından kesinlikle itibarlı olacaklar. Kredi notu hesaplama için KKB Kurumu’nun sitesi size yardımcı olacaktır. Ancak şuanda site bakım aşamasında olduğu için işlem yapılamamaktadır. Site kullanıma açıldıktan sonra kkb üye olarak ve üye girişi yaparak kredi notu hesaplamanızı bankaya gitmeden kısa süre içinde yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir