Faizsiz Ev Kredisi için Ne Yapmalısınız?

Ev almak için kendi kendimize yetebilmek ne yazık ki mümkün olmamakta, ev alma kararı verdiğimiz zaman bize para takviyesi sağlayacak yerler aramaktayız. Böyle bir süreç içerisinde bize nakit para vermek sureti ile ev alma sürecimizi kolaylaştıracak pek çok yer bulunmakla birlikte, bu hizmeti veren hemen hemen her yerin sistemi faiz ile işlemektedir. Bankalar, finans kuruluşları ya da kredi çıkarmayı kolaylaştıran aracı firmalar ev alırken ilk başvurulan yerler arasında iken adı geçen bu yerlere yapacağımız ödemelerin tümü belli bir faize tabi olmakta ve bu durum faiz konusunda hassasiyeti olan kişileri de oldukça rahatsız etmekle kalmayıp, bahsettiğimiz bu kişilerin ev alma sürecinde oldukça büyük sıkıntılar yaşamalarına da sebebiyet vermektedir.

Komisyonsuz Faizsiz Senetle Kredi Verilir

Faiz kimi kişilerce etik bulunmamakla beraber dinimizce de haram olan şeylerin başında gelmektedir. Bu nedenle de yadsınamayacak kadar fazla kişi faiz ile işleyen ekonomik süreçlere girmekten kaçınmaktadır. Bu durum en çok da belli başlı işlerini yaparken kendi kendilerine yetmeyip nakit ihtiyacı duyan kişiler için zorluk yaratmaktadır.

Faize girmeden ev almak isteyen kişiler için hizmet veren yerler de bulunmaktadır. Söz konusu bu yerlerden başlıcaları ise şunlardır:

  1. Emin Evim: faiz konusunda hassasiyeti olan kişiler için hizmet vermek amacı ile kurulmuş olan bu firma ev almak isteyen kişilere büyük kolaylıklar sağlayarak sadece belli başlı masrafları ödemeleri şartı ile insanları ev sahibi yapmaktadır. Emin Evim aracılığı ile pek çok kişi oldukça kolay şartlarda ve faize bulaşmaksızın ev sahibi olabilmektedirler.
  2. Fuzulev: kuruluş amacı olarak ev almak istedikleri halde bankaların faizle işleyen kredi sistemine dahil olmaktan kaçınan kişilere kolaylık sunmayı belirleyen söz konusu bu firma da belli başlı şartlar içerisinde oldukça fazla sayıdaki kişiyi ev sahibi etmiştir.
  3. Senet Karşılığında Ev Satan Yerler: pek çok inşaat firması ya da müteahhit de faiz ile ödeme almaktan kaçınmaya çalıştıkları için ve inşa ettikleri her evi de peşin olarak satamadıkları için senet karşılığında faizsiz olarak satmayı tercih etmektedirler.Tamamına Ev Kredisi Veriyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir