48 Ay Vadeli Senetle Kredi

48 ay vadeli senetle kredi için www.senetlekredi.org üzerinden ulaşınız. Günümüz şartlarında ihtiyaç kredileri herkesin sıkıştığı anda başvurmuş oldukları kurtarıcı olarak görünür. Kredi  kullanan herkes için önemli olan ilk durum, minimum düzeyde yapmış olduğumuz ödemelerdir. Çünkü zaten insanlar ya borç kapatmak için ya da sıkışık olduklarından ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına  kredi kullanıyorlar. Kredi kullanırken de faiz oranı ya da diğer masrafları düşünerek çok da karar veremiyoruz. Bizler için uzun vade de , az taksit tutarı ödemek daha uygun oluyor. Bugün Türkiye’de iş sektörüne güven olmadığından; yarın uyandığımızda işsiz kalıp kalmayacağımızı da bilemediğimizden ;uzun vadeli ama taksit tutarının az olduğu kredi ödemeleri daha çok tercih edilmektedir. Yüklü ödemeler yapabileceğimizin garantisini piyasa durgunluğunda göremiyoruz .

Tüketici Kredileri 48 Ay Oldumu

Devlet bir süre önce biriken kredi borçlarını önlem almak adına ihtiyaç kredisinde değişikliğe gidileceğini, yeniden borçlarda yapılandırma ve taksitlendirme olacağını belirtmişti.  Bu göre; kredisini ödeyemeyenlerin borçlarının  72 aya kadar taksitlendirilip , yapılandırılabileceği ;  kredi vadelerinin de uzatılıp 48 ay olacağı çoğu kişiyi sevindirdi.

48 Ay Vadeli Tüketici Kredisi Verenler

2 yıl önce ihtiyaç kredileri 36 aya düşürülmüş olup yüksek faiz oranından ve aylık taksit ödemelerinin çok oluşu nedeniyle, ihtiyaç kredisi çekenlere ödeme zorluğu yaşatarak, çıkmaza sokmuştu. Ödenemeyen ve yasal sürece takılan krediler de sürekli artış oldu. Çünkü bu kez ödeme süresi kısaydı. Borç ödemek , önceki kredileri  yapılandırmak için hareketlilik artacak gibi görünüyor . Başka bankalara küçük küçük kredi kartı borcu olanlar ya da kredi borcu olanlar bu 48 ay ihtiyaç kredisini değerlendirecek ve tüm ödemeleri tek bir krediye toplamanın rahatlığını planlayacaklar.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

48 ay banka ihtiyaç kredisi bakalım hangi bankalar verecek? 48 ay vade olunca bankaların kredi faiz oranları , bankalar arasında epey farklılık gösterecektir. Müşteri kazanmak adına yakın zamanlarda bankalar nasıl reklam ve kampanya çalışması başlatacaklar, aralarındaki rekabetten bakalım müşteriler en çok hangi bankaları tercih edecek hep birlikte göreceğiz.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmadan önce acele etmemeliyiz ki rekabet sürecinde uygun faiz oranı ve bizlerin avantajına gelen krediye karar verebilelim. Borçları hafifletip biraz rahat edelim derken tekrardan 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sürecindeki gibi ödeme sıkışıklığı yaşayarak tekrardan  zor duruma girmeyelim..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir