Senet İmzalarken Nelere Dikkat Edilmeli

Bildiğiniz gibi senet imzalamak her zaman insanıkorkutmuştur. Senet imzalarsam başıma bir şey gelir mi? sorusu herkesin kendi kendine mutlaka sorduğu sorular arasındadır. Ancak, günümüzde senet ile alışveriş dahi yapıyoruz. Bir ürün almak istediğimizde pek çok marka senet ile satış yapıyor. Ödemeler ise yine aylık olarak ödendikçe senetleriniz azalıyor. Ancak, yine de senet denince bir tedirginlik oluyor değil mi? Peki, senet imzalarken nelere dikkat edilmeli?

Eğer senet ile bir işiniz varsa ve senet imzalamanız gerekiyorsa öncelikle senet hazırlanırken mutlaka sizden olun. Malumunuz pek çok sahtecilik ve dolandırıcılık olayları insanların canını yakıyor. Bu yüzden senet imzalarken mutlaka senedi hazırlayan kişinin yanında bulunmanız gerekiyor. Diğer dikkat etmeniz gereken bir husus ise, imza atarken atılan imzaların bir tanesinin açığa,diğerinin ise pul açığı ve pul üzerine gelecek şekilde atılması gerekir. Ayrıca, senet imzalarken kesinlikle boş bir senet imzalamayınız. Senet imzalarken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de kesinlikle tanımadığınız kişilerden ciro yolu ile senet almayın ve imza atmayın. Ayrıca, senet imzalarken tarihe mutlaka dikkat edin. En önemlisi de senedin üzerindeki miktarın doğru olmasına dikkat edin.

0 comments on “Senet İmzalarken Nelere Dikkat Edilmeli
 1. emel dedi ki:

  daha detayli bilgi alabilirmiyim senetle borc hakkinda cok acil ihtiyacim var lutfen

 2. osman dedi ki:

  İstanbul da devlet memuruyum.acil 15000 tl ye ihtiyacım var.senet karşılığında odeyebilirim…

 3. Emre dedi ki:

  Acil 4.000 TL nakide ihtiyacım var. Parayı 3 gün içerisinde ivedilikle bulmam lazım, eğer bu konuda bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen faiz oranı ve ödeme şekliyle birlikte iletişim numaranızı mailime gönderin

 4. yıldız duygun dedi ki:

  Borçlarımı kapatmak için 80.000.- tl ye ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir