Senet İcraya Verilirse Ne Olur?

Alacağımız karşılığında karşı taraf bize senet vermiş olabilir ya da biz karşı tarafa senet vermiş olabiliriz. Fakat ödeme gerçekleşmedi ve senet icraya verildi. Senet icraya verilirse ne olur birlikte bir göz atalım.

Öncelikle senet ödenmemesi durumunda 3 yıl içerisinde yasal prosedür başlanmalı aksi taktirde geç kaldığınız da senet geçersiz sayılacaktır. Vadesi geçen ödenmeyen senetti icraya vererek borçlunun mal varlığını haciz ettirebilirsiniz. İcra takip süresi azami bir ayı bulmaktadır. İcra yerine senetleri avukatınıza da verebilirsiniz. 

Senetle Para Verilir

Eğer borçlu kişinin herhangi bir malvarlığı yok ise çalıştığı maaşına icra kurumu haciz koyabilir. Hatta çalışmıyor ise ilerleyen zamanlarda işe girer girmez maaşının yüzde yirmi beşlik dilimi haciz edilir. Tüm bu işlem yoğunluğuyla uğraşmamak adı altına tüm senet ve borçlarını olabildiğince düzenli ödemenizi öneriyoruz.

Senet icraya verilirse ne olur sorumuza cevap bulduk. Eğer bu cevaplar sizin için yeterli olmadı ise avukatlardan yardım alabilirsiniz.  Senetti icraya vereceğiniz zaman avukatla iletişime geçip işlemleri birlikte yapabilirsiniz.

0 comments on “Senet İcraya Verilirse Ne Olur?
  1. hakan dedi ki:

    kredi çekmek istyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir