Senet Bankaya Verilirse Ne Olur?

Senetle borç arayanlar ve senetle alışveriş yapan veya yapmak isteyenler sitemizden senetle borç veya kredi verenler sayfalarından iletişime geçmeden önce bu yazımızı dikkatle okumalarını öneririz..

Senet bankaya verilirse ne olur? Senet ile yaptığınız alış verişlerde eğer, vadesini geçirirseniz, bu yasal işlemin başlatılmasına neden olur. Kişilere olan borcunuz gibi durumlarda da, kişiler seneti nakite çevirmek için, bankalara senetleri bozdurabilirler. Tüm bu senetlerin, ödeme tarihleri geçerse, yasal işlem başlatılır. Vadesi iki gün geçen senetler için, protesto çekilir ve notere gönderilir. Siz de, masrafı ile birlikte ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Bankalar protestoye giden senetler için haber vermek zorunda da değillerdir.

Senet bankaya verilirse ne olur? Bankaya verilen senetler, bozdurulurken değerinden daha düşüğe gidebilir. Bazen bankalar, bu senetlerle uğraşmak istemedikleri takdirde, senetleri başka finans şirketlerine satabilirler. O saatten sonra, muhattabınız, alışı gerçekleştiren şirket olacaktır. Bu şirketler, bir iki günlük gecikmelerde direk yasal işlem başlatırlar. Başlatılan bu işlemler içerisinde, öncelikle size tüm masraflarda size ödettirilir. Ayrıca, ödemeleriniz geciktiği takdirde, icra işlemleri de başlatılabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için, ödemelerinizi zamanında yapmayı unutmayın. Daha ayrıntılı bilgi almak için, banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Senetle Para Verenler sayfamızda aradığınızı bulabilirsiniz:)

0 comments on “Senet Bankaya Verilirse Ne Olur?
  1. Gökhan Coşar dedi ki:

    Acil krediye ıhtıyacım var cocugum oldu borclarla basa cıkamıyorum “1200 tl maas alıyorum senetle neyle olursa olsun kredıye ıhtıyacım var lutfen

  2. osman carlak dedi ki:

    istanbulda memur olarak çalışmaktayım.15000 tl ye ihtiyacım var.senet le taksit taksit ödeyebilirim…

  3. Gürbüz dedi ki:

    Merhaba acil krediye ihtiyacım var acaba tek denetim veriyorsunuz yoksa kredi gibi ödeme imkaniylami veriyorsunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir