Kredi kartı almak için gerekenler

Kredi kartı almak için gerekenler nelerdir? Günümüz şartlarında ihtiyaçlardan dolayı kredi kartı kullanımı oldukça arttı. Nakit parası olmayanlar kredi kartı alarak ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabiliyorlar. Öyle ki, şuanda hemen hemen her evde kredi kartı var.Bilinçli bir şekilde kullananıldığı anda hiçbir sıkıntı olmamaktadır. Ancak, bazen ihtiyaçların fazla olması sebebi ile sınırı biraz aşıyoruz. O zaman ise ödemelerde zorluk yaşıyoruz. O halde eğer kredi kartı kullanıyorsanız harcamalarınızı dikkatli yapmanız gerekmektedir. Ancak hala bir kredi kartınız yoksa veya yeni bir kredi kartı almak istiyorsanız kredi kartı almak için gereken belgeler neler bilmeniz gerekiyor. Bankaya gittiğiniz zaman sizden istenenleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

Peki, kredi kartı almak için gerekenler nelerdir?

*Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.

*Bunun dışında kesinlikle düzenli bir gelire sahip olmak en önemli şartlar arasındadır.

*Çalışıyorsanız ve düzenli bir geliriniz varsa kredi kartı almak için hiçbir sıkıntınız olmayacaktır. Ancak, daha önce kredi kartı kullandıysanız ve ödemelerinizden dolayı kımızı çizgiyi yediyseniz yeni bir krdi kartı almanız zor olacaktır. Bunun için, eski bir kredi kartı kullanıcısı iseniz ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız da önemli bir etkendir.

*Bütün bu şartlara uyduğunuz takdirde iş yerinizden aldığınız maaş bordrosu ve kimliğiniz ile bankaya giderek kredi kartı başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

*İşlemlerin tamamlanmasının ardından kredi kartınızı sorunsuz olarak alabilirsiniz. Bu konu ile ilgili bir hatırlatma yapmak gerekirse, eğer yeni bir kredi kartı çıkartıyorsanız kart sözleşmesine imzanızı atmadan önce YILLIK AİDAT ÖDEMEYECEĞİM yazısını not düşmeniz ileride yaşanacak sıkıntılara engel olacaktır.

0 comments on “Kredi kartı almak için gerekenler
  1. orhan dedi ki:

    ne yaptıysam kredi kartı ve kredi alamadım 3000 tl bir paraya ihtiyacım var tüm bankaları dolaştım hiç biri vermedi maaş bodrosunu götürdüğüm halde, tamam kara listede olabilirim ama insan bir şans verir sizler bana yardım edebilirmisiniz kredi için lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir