Kredi Çektiren Komisyoncular Nerede Bulunur?

Kredi çektiren komisyoncular danışmanlık şirketleri ile paralel olarak hizmet etmektedirler. Yani bu firma bünyesinde verilen bir kredi bulunmamaktadır. Bu nedenle bu işlem senet ile kredi kullanmak gibi bir hizmet değildir.

Bildiğiniz gibi kredi danışmanları bilgileriniz doğrultusunda sizleri en doğru ve en kaliteli yerlere yönlendirerek sizlere neler yapabileceğinizi ve nerelerden kredi alabileceğinizi gösterirler. Yani sizlere bir yol göstericilerdir. Aynı zamanda eğer ki şartlarınızda bir problem varsa da bu problemleri ortadan kaldırarak, sizlere kredilerin çıkmasını sağlarlar. Bu işlem içinde sizlerden danışmanlık ücreti alırlar. Yani komisyon ile sizlere kredi çektirirler. İşte kredi çektiren komisyoncular dediğimiz kişiler esasında kredi danışmanlarıdır.

Senetle Kredi Veren Komisyoncular

Danışmanlık hizmeti BDDK tarafından onaylanmış olan yasal bir hizmettir. Bilgi alışverişi sağladığı için ve müşterinin sorunlarına çözüm buldukları için de bankaların işlerini bir hayli kolaylaştırmışlardır. Bu şartları düşündüğünüz zaman bir kredi almadan önce böyle bir firmadan danışmanlık almak, sizler için en doğru olandır. Çünkü firma sizleri en az maliyetler ile kredi almaya yönlendirir. Sizlerin hem düşük faiz oranları ile kredi almasını sağlarken hem de daha az çaba sarfetmenizi hedeflerler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir